Poradna psychomotorického vývoje

        Poradna o psychomotorickém vývoji dítěte je určena především pro rodiče s dětmi od narození do 1 roku. Poradna se nachází v Mateřském centru KAROlínka v Trutnově. Náplní  poradny psychomotorického vývoje je seznámení rodičů s předpokládaným vývojem děťátka s ohledem na jeho věk (od narození přibližně do 1 roku věku), rozvíjející se dovednosti a způsob jejich provedení. Rozvoj jednotlivých dovedností má svá pravidla. Je geneticky předurčen a dozrává postupně v různých vývojových stupních.

        Cílem psychomotorického vývoje je správná posloupnost a kvalita provedení pohybů důležitých k zapojování posturálních svalů (břišní, zádové, hýždě) a svalů podél páteře, které poté již celý život zodpovídají za správné a na pohled krásné vzpřímení, kvalitní funkci mozku a všech vnitřních orgánů.

Rozvoj dovedností sledujeme v oblastech hrubé motoriky (pohybový vývoj), jemné motoriky (práce rukou), souher těla (horních a dolních končetin), smyslové funkce, sociální a rozumový vývoj děťátka.

Při narození máme neposílené zádové svalstvo, nevyvinutou rovnováhu, koordinaci pohybů a orientační dovednosti.Správnou stimulací a manipulací v souladu s fyziologickým psychomotorickým vývojem dáme našemu děťátku ten nejlepší start do jeho života.

Během poradny se společně podíváme, co vaše děťátko dokáže, budeme jej pozorovat během jeho projevu a budeme jej stimulovat, tzn. že mu pomůžeme správně zvládnout odpovídající dovednosti, případně se podíváme na odchylky od kvalitního vývoje, zkusíme najít příčinu a řešení problému.

Náplň programu

  • Nejdříve informace o významu zvládnutí nejdůležitějších dovedností kvalitním způsobem v aktuálním věku.

  • Poté nácvik pozorování projevů dítěte, jeho stimulace k aktivnímu pohybu a přiměřené dopomoci k provedení jednotlivých dovedností správným způsobem.

  • Následuje upozornění na odchylky v provedení dovedností dítěte od správného způsobu, odhalení příčiny těchto odchylek, ukázka a nácvik nápravných opatření

Cena za jednu návštěvu (60 minut) je  350,-Kč.

Lekce se konají v Mateřské centrum KAROlínka každé úterý  v čase od 12:00 - 14:00 hod.

Termín si musíte předem domluvit.

Mám zájem o kurz

© 2019 by Nicole Lisá

  • Facebook Social Icon
  • Instagram
  • Youtube