Cvičení pro děti od 6 měsíců

      Cvičení pro děti od šesti měsíců probíhá v Mateřském centru KAROlínka v Trutnově. Děti jsou rozděleny do skupinek dle pokročilost. Jedná se o otevřené lekce na, které se nemusíte předem hlásit. S Sebou je vhodné mít pohodlné oblečení pro sebe a dítě. V centru máte k dispozici vše potřebné pro přebalení, nakrmení i zábavu.

       Cvičení je přizpůsobeno věku i psychomotorickému vývoji dětí. Za doprovodu písniček, básníček a hříček motivujeme děti k pohybu. K dispozici máme i spoustu zajímavých pomůcek a nápady určitě využijete i při domácí zábavě. Při cvičení se děti setkají i se svými vrstevníky a zvykají si na kolektiv. 

Žížalky - cvičení pro ležící děti. Pro děti od 6-ti měsíců, které mají zvládnuté druhé vzpřímení.  Na lekcích si ukazujeme jak s dětmi správně manipulovat a jak je motivovat k dalšímu důležitému kroku ve vývoji -  lezení. Při lekci si děti zacvičí a formou hry za pomocí básniček, písniček a hříček se zdokonalují ve všech oblastech vývoje.

Broučci - cvičení pro lezoucí děti. Při cvičení si ukazujeme opět v souladu s psychomotorickým vývojem jak děti dále rozvíjet. Při cvičení zařazujeme posilovací cviky s pomůckami (gymbally a owerbaly) a těmito cviky miminka zpevňují posturální svaly které nám umožňují se vzpřímit. Opět za pomoci básniček, písniček a hříček trénujeme jemnou i hrubou motoriku, socializaci a zdokonalujeme celkový duševní vývoj dítěte. 

Svišti- cvičení pro chodící děti. S dětmi, které už chodí a jsou stabilní pokračujeme ve cvičení, které znají již s předešlého období a zařazujeme do cvičení různé tanečky a další hry. Používáme další pomůcku pro zpevnění těla prkna UTUKUTU a používáme další zajímavé pomůcky. Do hodiny bývá zařazena překážková nebo nášlapová dráha.

Opičky- cvičení pro děti od dvou let. V tomto období je cvičení pro děti hlavně zábavou a hrou. V tomto období je dobré utvářet a upevňovat pozitivní vztah dětí k pohybu, cvičení a sportu vůbec. Kvalita pohybů, zručnost, svalová souhra, obratnost i fyzická výkonnost se přirozeně zvyšuje a pokud jde rodič příkladem, je to pro dítě dobrý základ. Děti si zvykají na řád lekce a vrstevníky. Tyto zkušenosti jim později pomohou lépe zvládnout nástup do školního zařízení.

Cena za jednu lekci (45 minut) je  50,-Kč.

Rozpis jednotlivých lekcí najdete na www.mckarolinka.cz

Lekce jsou otevřené a trvají 45min.

Mám zájem o kurz

© 2019 by Nicole Lisá

  • Facebook Social Icon
  • Instagram
  • Youtube